СМАК ЗУМОВЛЮЄ ВИБІР
Більшість з нас, як мільйони людей у всьому світі, як тільки встають з ліжка, використовують різні види домішок. По-перше, що роблять зранку: очищують зуби зубною пастою освіжаючого смаку, наприклад, пастою зі смаком м’яти або фруктів. Після цього ми снідаємо: п’ємо йогурт із різними смаками, молочні коктейлі з шоколадом або полуницею, їмо плавлені сири, закуски та цілий ряд продуктів на різні смаки.
Кожна людина має органи чуття, які дозволяють їй сприймати цей світ в різних його відтінках. Нас оточують навкруги безліч ароматів. Деякі дуже знайомі, а деякі нові, які викликають зацікавлення.
З самого ранку наші хеморецептори сприймають та перероблюють інформацію стосовно різних ароматів.
Більшість продуктів харчування, що випускаються харчовою індустрією і споживаються нами протягом дня, містять смако-ароматичні добавки.
Компоненти аромату іноді обчислюються сотнями. Вони дозволяють передати продукту специфічні органолептичні якості та характеристики. Відомо більше 6000 молекул, що входять до складу ароматизаторів, які застосовуються у виробництві продуктів харчування.
До смако-ароматичних речовин відносяться:
• натуральні речовини рослинного походження (трави, прянощі);
• продукти, що одержують безпосередньо з цих натуральних речовин за допомогою лише фізичних процесів (екстракти спецій, ефірні олії, олеосмоли (олеорезини));
• ізоляти або чисті хімічні речовини, виготовлені з натуральних продуктів (наприклад, евгенол з олії, що одержується з листя гвоздикового дерева, або цитраль з лемонграсової ефірної олії);
• синтетичні продукти, отримані внаслідок хімічної обробки натуральних ізолятів або інших натуральних продуктів (наприклад, ванілін з лігніну);
• синтетичні хімічні речовини, ідентичні натуральним;
• штучні синтетичні ароматизуючі речовини.
В нашому виробництві більшу перевагу ми надаємо натуральним речовинам та екстрактам спецій.
Екстракти спецій у сухому вигляді отримують нанесенням олеорезинів на водорозчинні носії (сіль, декстроза, різні види борошна, дріжджі) з подальшим висушуванням.
Що таке ароматизатор? Як правильно його підібрати?
На початку підбирається ароматичний профіль ароматизатора, який складається з 3 частин: початку (топ-ноти), основи (тіла) та кінця.
Дизайнер ароматів (флейворист) залежно від виробничого процесу та особливостей продукту видозмінює ці складові частини аромату.
Властивості ароматизаторів визначають ольфатичні ноти, як правило використовуються стандартні, але за необхідності надати якомусь продукту специфічні характеристики, їх можна змінювати. Три найхарактерніші ноти продукту створюють його сенсорний профіль.
Смаковий профіль ароматизатора визначається за допомогою рецепторів, що розташовані на язику. Це комбінація п’яти основних смаків і двох допоміжних.
Ринок м’ясопродуктів невідривно пов’язаний із сировинною базою. Зниження рівня поголів’я ВРХ, що почалося в 2013 році, триває донині, тому з метою економії багато підприємств були змушені перейти на менш функціональну м’ясну сировину, що, природно, позначилося на якості продукції. На сьогоднішній момент для підтримки сировинної бази багато великих м’ясопереробних підприємств використовують як заміну м’яса ВРХ та свинини – м’ясо птиці.
Залучення в переробку нестандартної, малоцінної сировини з низькими функціональними властивостями вимагає постійного коректування рецептур і технологій обробки для виробництва стабільного за якістю готового продукту. Для вирішення цієї проблеми, а так само для розширення асортименту харчових продуктів з новими споживчими властивостями служать харчові добавки.
З урахуванням рекомендацій, що були наведені раніше, фахівцями ТОВ «Агропродукт» ТМ «Агросмак» було розроблено рецептури смако-ароматичних добавок для м’ясних виробів з використанням різних видів сировини, особливо курячої, які додають виробам як традиційні, так і неповторні, особливі смаки, які можуть задовольнити смаки різних верств населення.
АГРОСМАК ПП-9 (1-3 г/кг) “Аромат жирного м’яса” – аромат відвареної молодої телятини з жирком, особливо добре проявляє себе під час виробництва сосисок, сардельок та напівфабрикатів.
АГРОСМАК ПП-10 (2-3 г/кг) “М’ясо по-Баварськи” – м’ясний аромат, особливо добре проявляє себе під час виробництва напівкопчених ковбас, варено-копченого м’яса та запечених ковбас.
АГРОСМАК ПП-11 (2-3 г/кг) “М’ясо пікантне” – має виражений м’ясний аромат, підходить для різних груп м’ясних виробів, особливо смакує в ковбасах, де основною сировиною є курятина. Відмінно проявляє себе під час виробництва запечених виробів, курячих рулетів.
Кожна вироблена добавка розробляється під конкретне завдання виробничого технолога, що робить її більш конкурентоспроможною, а використання місцевої сировини дозволяє отримати продукт із заданими властивостями і більш доступною цінною в порівнянні з імпортними аналогами.