Альтернативні види джерел білка: перспективи для вітчизняних виробників м’ясної продукції
Безліч рослинних високобілкових продуктів, зокрема боби, сочевиця та соя, від природи багаті й іншими корисними поживними речовинами, а саме: клітковиною, вітамінами, мінералами, корисними жирами та антиоксидантами, водночас містять дуже мало насичених жирів, натрію. Це може бути однією з причин, чому вегетаріанські та веганські дієти пов’язані зі зменшенням ризику деяких захворювань.
Продукти для веганів – дуже перспективний ринок
Великі перспективи для сільгоспвиробників відкривають вегани – люди, чий стиль життя має на увазі відмову від вживання м’ясних продуктів, птиці, риби і будь-яких продуктів тваринного походження, включно з яйцями. Українські вегани зараз споживають, в основному, імпортну продукцію. Співвідношення імпорту та внутрішнього виробництва веган-продукції становить 90:10, і це відкриває величезні перспективи для українських виробників. За словами аналітиків, ринок України ще не насичений, експортні перспективи і можливості досить великі. Тобто українським компаніям є простір для розвитку.
Як виготовити вегетаріанські ковбаси
Вегетаріанські ковбаси – це білкововмісні вегетаріанські продукти, за зовнішнім виглядом і смаковими якостями нагадують традиційні ковбасні вироби з тваринної сировини. Вегетаріанські ковбаси в основному виготовляються з концентрату рослинних білків (соєвого, пшеничного, горохового). В якості домішок для різноманітності смаку використовуються натуральні рослинні олії, гриби, прянощі, оливки тощо. Вся сировина, що використовуються під час виробництва цих видів виробів, виключно рослинного походження.
Продукти глибокої переробки рослинних білків: відносяться до речовин, повністю нешкідливих для людини. Крім того, рослинні білки позитивно впливають на органолептичні показники: зовнішній вигляд, колір, смак та текстуру — основні елементи, що визначають визнання продуктів кінцевими користувачами. Це визначає характер застосування рослинних білків, вибір конкретних їхніх видів та процентний рівень використання у продукції.
Технологічні властивості рослинної сировини
Основна відмінність включає в себе кількість білків, рівень гідратації та можливості зв’язування жиру. Технологічні властивості рослинної сировини залежать від природи одержання, конформаційної будови препарату, вмісту сухих речовин (білки, жири, вуглеводи) та їхнього якісного складу, що визначає розчинність, емульгуючу здатність рослинного препарату.
Зернові культури як і раніше представляють найважливіший ресурс рослинних білків продовольчого призначення, й інтерес до їх вивчення не знижується, але поза сумнівом, що й інші види рослинної сировини можна успішно використовувати для тієї ж мети за умови деякої технологічної обробки. Це було показано американськими ученими на шротах, отриманих методами екстракції і текстурування сої, які декілька років застосовуються в промисловості. Завдяки можливостям, які відкриваються у сфері харчування, технології і економіці, ці нові види продукції дуже перспективні; текстурування передбачало використання оригінальних технічних прийомів і могло забезпечити передачу технології харчовому сектору.
Навіть у веганських ковбас можна урізноманітнити смак!
Найчастіше вегетаріанські ковбаси виробляють з суміші рослинних білків:
• соєвого і пшеничного;
• соєвого і горохового;
• соєвого і нутового;
• соєвого і сочевичного.
Комплексні добавки для виробництва веганських продуктів
На основі проведених досліджень і отриманих даних можна зробити висновок, що використання рослинних білків у виробництві на підприємствах є доцільним. Компанією «Агропродукт», ТМ «АгроСмак» було розроблено декілька комплексних добавок, для виробництва веганських продуктів високої якості. Виготовлені продукти, на основі даних комплексних добавок, не містять тваринних білків, що дозволяє їх класифікувати, як продукт для веганів! До складу комплексних добавок входять: гідроколоїди, рослинні білки, жири і смакові добавки, з лінійки, розробленої спеціально для реалізації цього комплексного рішення.
Надає продукту насичений молочно-м’ясний смак і аромат, відмінно під-ходить для «молочних» сосисок, не містить синтетичні підсилювачі смаку. До складу входять якісні смако-ароматичні добавки провідних харчових виробників, а також олеорезини, екстракти, натуральні спеції, суха сироватка і сіль.
Смакова добавка «Веганська Імператорська»
Надає продукту яскравий пряном’ясний смак і аромат, добре підходить для сосисок, не містить синтетичні підсилювачі смаку. До складу входять якісні смако-ароматичні добавки провідних харчових виробників, а також екстракти, натуральні спеції та сіль.
Смакова добавка «Веганська Барбекю»
Надає продукту насичений м’ясний смак і аромат, ідеально підходить для ковбасок на грилі, не містить синтетичні підсилювачі смаку. До складу входять якісні смако-ароматичні добавки провідних харчових виробників, а також екстракти, натуральні спеції та сіль.
Смакова добавка «Веганська Вітчинна»
Надає продукту насичений м’ясний смак і аромат, добре підходить для ковбас, не містить синтетичні підсилювачі смаку. До складу входять якісні смако-ароматичні добавки провідних харчових виробників, а також екстракти і сіль.
Смакова добавка «Веганська Куряча»
Надає продукту ніжний смак і аромат запеченої курки, які не складаються з синтетичних підсилювачів смаку. До складу входять якісні смако-ароматичні добавки провідних харчових виробників, а також екстракти, натуральні спеції та сіль.